Bezmála rok a půl od doby, kdy Rusko rozpoutalo válku na Ukrajině, existují společnosti ze Západu, které v zemi ovládané režimem Vladimira Putina stále aktivně podnikají. Mezi nimi je i rakouská skupina Raiffeisen Bank International, která v Rusku provozuje svou nejziskovější dceřinou firmu. Přestože zástupci RBI dlouhodobě hovoří o tom, že hodlají tamní byznys ukončit, k žádným konkrétním krokům zatím nedošlo. Podle nejnovějších informací se navíc zdá, že exit z Ruska se i z politických důvodů odsouvá na neurčito. Česká Raiffeisenbank kvůli tomu mezitím přichází o některé své významné klienty.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze