V noci ze soboty na neděli zlikvidovala ukrajinská protivzdušná obrana 30 křídlatých střel a 27 dronů Šáhed, uvedl v neděli web listu Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko podle Kyjeva použilo k nočním útokům na Ukrajinu sedm desítek střel a dronů. Ukrajinské úřady ráno oznámily, že ruské vzdušné údery a také dělostřelecké ostřelování zasáhly různé objekty v několika regionech, mimo jiné v Charkovské nebo Chmelnycké oblasti, upozornila stanice BBC na svém ruskojazyčném webu. Moskva tvrdí, že ve dvou regionech zasáhla ukrajinské letecké základny.

Následně Rusové podnikli další vzdušné údery na Charkov, informoval na Telegramu tamní oblastní šéf Oleh Syněhubov. Útočili podle něj protiletadlovými střelami typu S-300, které někdy používají také k útokům na pozemní cíle. Zatím nejsou informace o obětech.

Kromě toho ruské invazní síly v sobotu večer podle Syněhubova zasáhly pomocí naváděné letecké bomby nebytovou budovu v obci Kruhljakivka v Kupjanském okrese v Charkovské oblasti. Spolu s tím ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu večer napsal, že Rusové zasáhli naváděnou bombou transfuzní středisko v Kupjanské hromadě (hromada je správní jednotka označující například město a přilehlé vesnice) v Charkovské oblasti. Na místě byli podle něj mrtví a ranění, hasiči bojovali s požárem. Zelenskyj svůj příspěvek doplnil stejnou fotografií jako Syněhubov, není však zřejmé, zda se jedná o stejný útok. Ukrajinský prezident v sobotu o něco dříve rovněž informoval o zásahu továrny na výrobu leteckých motorů Motor Sič v Záporoží.

Český ministr zahraničí Jan Lipavský v neděli na Twitteru napsal, že Česko udělá vše, co bude moci, aby byli potrestáni všichni zodpovědní za teroristický čin útoku na transfuzní stanici.

Ve stejný den starosta Moskvy Sergej Sobjanin uvedl, že ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k metropoli. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Agentura TASS mezitím napsala, že moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo. Podle agentury Reuters Vnukovo nedávno podobné opatření přijalo, když byla Moskva terčem útoku dronů.

Už v noci z pátku na sobotu zasáhl námořní dron ruský tanker v blízkosti Kerčského průlivu mezi Krymem a Ruskem. Stroj byl poškozen a podle některých zdrojů nemohl samostatně dále plout. Podle zdrojů agentury Interfax-Ukrajina, ukrajinské redakce BBC nebo agentur Reuters a AP stojí za útokem ukrajinská tajná služba SBU a námořnictvo. Kyjev se zatím oficiálně k útoku nevyjádřil.