Skupina šesti největších bank v Česku za letošní první pololetí vydělala 37,1 miliardy korun, což je meziročně o 2,5 miliardy méně. Podle analytiků za to může nastavení měnové politiky České národní banky, která razí strategii vyšších, ale stabilních úrokových sazeb. Dále vysoké konkurenční prostředí a pak také optimalizace daňového základu tak, aby finanční domy odvedly na dani z nadměrných zisků, známé jako windfall tax, co nejméně peněz. V některých bankách také rostly provozní náklady i přesto, že pokračují v uzavírání fyzických poboček.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









