Miliardář a spolumajitel Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský posiluje svoji pozici ve Francii. Spolu s dalšími investory se rozhodl poskytnout kapitál ztrátovému maloobchodnímu řetězci Casino Group a hodlá rovněž koupit firmu Tech Foundation, klíčovou součást IT společnosti Atos Group. Ta je v oboru ve Francii druhá největší.

„Daniel Křetínský je ve Francii vidět na všech frontách,“ poznamenává s jistou nadsázkou list Le Monde, v němž je český miliardář nepřímým akcionářem. Křetínský strávil část svých právnických studií v Dijonu a má ve Francii mnoho přátel. Podle tamního předního listu ale expanze českého miliardáře není části zákonodárců po chuti. Ostatně například podle agentury Bloomberg byl Křetínský v zemi galského kohouta označován za „barbara před branami“.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.