Pondělní požár, který vypukl v továrně firmy Novares v Žebráku na Berounsku, patří k těm největším, jaké Česko od roku 1990 zažilo. Škodu v závodě vyrábějícím plastové díly pro automobilový průmysl policisté vyčíslili na 1,8 miliardy korun. Kriminalisté prověřují dvě verze příčiny požáru. Jednou je nedbalost, druhou technická závada. Pobočce francouzské skupiny Novares shořela celá hala, výrobní linka i materiál.

Také začíná být pomalu jasné, jak katastrofa dopadne na český autoprůmysl. Jedním z odběratelů plastikářské firmy je největší automobilka světa Toyota spolu se svým závodem ve středočeském Kolíně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze