Nejpozději na začátku příštího dubna spustí pro klienty v Česku své služby a produkty nový finanční dům. Ponese název Partners Banka a z pohledu počtu poboček se stane čtvrtým největším v zemi. Jde o nejčerstvější přírůstek do „rodiny“ finanční skupiny Partners, jejímž spolumajitelem je český miliardář Petr Borkovec. Klíčovým produktem banky bude podle něj mobilní aplikace. V ní chce peněžní dům nabídnout klientům komplexní balíček služeb a produktů, ve kterém budou na jednom místě řešit celý svůj finanční život. „Tak, aby nemuseli hledat žádné jiné mobilní aplikace bank, pojišťoven nebo investičních platforem,“ říká 46letý finančník z Brna.

V rozhovoru pro HN také popisuje, co bylo na vzniku banky a získání potřebné licence nejtěžší, kolik stavba takového projektu stojí, na jakou klientelu se hodlá finanční dům zaměřit a proč je právě nyní nejvhodnější doba pro jeho spuštění.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze