Pro manažery polských státních firem v čele s petrochemickým gigantem Orlen nebyl pohled na aktuální volební výsledky zrovna povzbuzující. Za osm let vládnutí strany Právo a spravedlnost (PiS) do nich vstoupila početná skupina lidí spojených s vládní mocí a ti tak trochu doufali, že zde zůstanou navždy.

Teď si tito lidé určitě uvědomují, že končí. Čistky navíc budou větší než dřív, protože tito straníci zakořenili v podnicích opravdu hodně hluboko. Až do pozic, kde by to člověk vůbec nečekal.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Kdo z vysokých manažerů může po polských volbách přijít o místo?
  • A otřesou volby i samotným šéfem Orlenu?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se