Neuvěřitelná poptávka po lécích na hubnutí hnala v letošním roce akcie farmaceutických společností prudce vzhůru. Léky Ozempic a Wegovy udělaly z dánského výrobce léčiv Novo Nordisk dokonce nejhodnotnější firmu Evropy. Její akcie přidaly od počátku roku už přes 40 procent. Novo Nordisk ale není jedinou dánskou farmaceutickou společností, které se letos na akciovém trhu dařilo.
Co se dočtete dál
- Jak se bude vyvíjet trh s léky na obezitu?
- Který lék má potenciálně nejnižší vedlejší příznaky a kdo ho vyvíjí?
- Kolik lidí bude trpět obezitou v roce 2035?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










