Průmyslové předměstí Kralup nad Vltavou plné fádních výrobních hal není na první pohled nijak atraktivní lokalitou. Budova společnosti IBG z toho zdánlivě nevyčnívá. Administrativní prostory firmy však po vstupu překvapí vkusným, prosvětleným interiérem. Zaměstnanci společnosti mají k dispozici vedle střešního posezení také něco, co už v této době není příliš obvyklé – prostornou a stylově vybavenou kuřárnu.

Pár kroků od ní má v kanceláři s téměř panoramatickým výhledem na okolní průmyslovou zónu svůj hlavní stan Aleš Zázvorka. „Hala možná mohla být o 15 procent levnější. Ale chtěli jsme, aby prostředí bylo hezké,“ říká o pět let staré budově za 200 milionů korun zakladatel a stoprocentní vlastník IBG Zázvorka.

Jméno podnikatele, který přesně na Štědrý den oslavil 53. narozeniny, není širší veřejnosti příliš známé. A to navzdory tomu, že se už téměř 30 let pohybuje v perspektivním bateriovém byznyse nebo že byl jedním z investorů do známého letenkového portálu Kiwi.com a zařadil se tak po bok technologického podnikatele a krajského politika Jiřího Hlavenky či miliardáře Ondřeje Tomka.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaká je historie české bateriové firmy IBG?
  • Jaké velké projekty má firma za sebou?
  • Čím jsou zajímavé staré baterie z elektromobilů?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.