Ocelářská společnost Liberty Ostrava indického podnikatele Sandžíva Gupty dál bojuje o přežití. Guptova skupina Liberty proto na svých stránkách zveřejnila restrukturalizační plán ostravské ocelárny, který má vést k tomu, že severomoravská firma obnoví výrobu oceli a začne platit věřitelům. Dluží jim šest až sedm miliard korun.
Huť je od prosince v ochranném moratoriu, které skončí 21. března. V ohrožení je přímo ve firmě téměř šest tisíc pracovních míst a další tisíce jsou na firmu navázány.
Co se dočtete dál
- Jak se chce Liberty Steel zbavit dluhů.
- Kdo by měl nahradit dodávky energie místo společnosti Tameh.
- Kdy by se mohl rozjet provoz hutě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











