Naposledy se majitel huti Liberty Sandžív Gupta objevil v Česku v únoru, a to u Krajského soudu v Ostravě. Zde spolu se svými právníky úspěšně hájil připravovaný restrukturalizační plán na záchranu huti. Ta loni v říjnu „dočasně“ uzavřela svoji poslední vysokou pec a v prosinci přerušila výrobu úplně. Po středeční schůzce s ministry české vlády, jež proběhla na ministerstvu financí, je evidentní, že je Gupta o životaschopnosti tohoto plánu nepřesvědčil.
„Výsledek je pro mě velkým zklamáním. Těch otázek je možná ještě víc než předtím,“ řekl ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) k asi hodinové schůzce s Guptou. Podle něj se za poslední čtyři měsíce ze strany britsko-indického majitele nestalo vůbec nic. „Jedinou změnou je to, že se zaměstnancům Liberty Ostrava snížila mzda o 30 procent,“ dodal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










