Naposledy se majitel huti Liberty Sandžív Gupta objevil v Česku v únoru, a to u Krajského soudu v Ostravě. Zde spolu se svými právníky úspěšně hájil připravovaný restrukturalizační plán na záchranu huti. Ta loni v říjnu „dočasně“ uzavřela svoji poslední vysokou pec a v prosinci přerušila výrobu úplně. Po středeční schůzce s ministry české vlády, jež proběhla na ministerstvu financí, je evidentní, že je Gupta o životaschopnosti tohoto plánu nepřesvědčil.

„Výsledek je pro mě velkým zklamáním. Těch otázek je možná ještě víc než předtím,“ řekl ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) k asi hodinové schůzce s Guptou. Podle něj se za poslední čtyři měsíce ze strany britsko-indického majitele nestalo vůbec nic. „Jedinou změnou je to, že se zaměstnancům Liberty Ostrava snížila mzda o 30 procent,“ dodal.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze