Anna Taylor-Joyová dostala za titulní roli ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe 1,8 milionu dolarů. Na herečku, kterou před deseti lety objevili, když v Londýně venčila psa (a to ještě spíš pro modeling), je to celkem balík. Ani její kolega Chris Hemsworth, známý zejména jako Thor z hvězdných Avengers, nepobral o mnoho vyšší odměnu. Časy v Hollywoodu se mění a ženám se daří získávat čím dál vyšší částky. Vždyť osmadvacetiletá Angličanka narozená v Miami není ještě úplnou superstar, byť už má na kontě četná mezinárodní ocenění včetně Zlatého glóbu za seriál Dámský gambit.

Na druhé straně není uvedená suma nijak horentní. Producenti snímku, který právě vstupuje do kin po celém světě včetně Česka, šli do určitého rizika. Předchozí snímek franšízy Šílený Max: Zběsilá cesta z roku 2015 při rozpočtu 185 milionů dolarů vydělal 380 milionů, což je v dnešním měřítku střední komerční úspěch. Časopis Forbes poukázal, že při srovnatelném budgetu byl o zhruba 15 milionů výdělečnější i méně podařený snímek Sněhurka a lovec z roku 2012.

Proč zrovna ten měl být úhelným kamenem? Také v něm hrál hlavní mužskou roli Hemsworth a úlohu zlé macechy v něm ztvárnila Charlize Theronová. To už je tradičně herečka ze světové top 10 ročních výdělků a také jedna z největších aktivistek za dorovnání genderové pay gap v zábavním průmyslu. Když se o čtyři roky později k roli královny Ravenny vrátila, vydobyla si, že za film Lovec: Zimní válka dostane totéž, co její mužský kolega, a sice 10 milionů dolarů.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • O příčinách zdržení výroby filmu Furiosa.
  • Jak je to s autorskými právy.
  • Australané na Šíleném Maxovi profitují.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.