Akcie společnosti Pilulka Lékárny zažívají divokou jízdu na trhu Start. Po oznámení, že se našel zachránce churavějící společnosti – podnikatel Tomáš Čupr – vyletěly akcie na středečních 255 korun. Během pěti dnů tak posílily o více než sto procent. V jednu chvíli se během středečního obchodování cena akcií pohybovala dokonce okolo 330 korun. Čupr stojí za online supermarketem Rohlík.cz.

Ve čtvrtek ale přišlo opět vystřízlivění. „Akcie ztrácí 22 procent na 199 korun. Obchodování bylo přerušeno kvůli volatilitě,“ komentuje dopolední obchodování portfolio manažer společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler. Raketový růst v minulých dnech byl podle něj přehnaný. „Investoři věřili, že příběh bude pozitivní, ale v realitě to tak příznivé nebude,“ upozornil. Akcie se nakonec ve čtvrtek propadly o téměř 20 procent na 205 korun. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.