Ani ne dva týdny poté, co vyšlo najevo, že šéf německé zbrojovky Rheinmetall Armin Papperger měl být zabit ruskými agenty, oznámila tato firma, že začíná stavět muniční továrnu na Ukrajině. Továrna na dělostřeleckou munici má začít fungovat za dva roky, ale její kompletní dokončení bude trvat déle.
Je to zatím největší a nejviditelnější západní investice do ukrajinského obranného průmyslu, který se snaží obnovit své kapacity, aby snížil závislost na dovozu ze zahraničí. Na jeho růstu se budou podílet i české firmy. Česká zbrojovka vybuduje linku na montáž a později výrobu pušek Bren, Sellier & Bellot zase postaví linku na malorážové střelivo.
Co se dočtete dál
- Jak dlouho bude potřeba vyšší kapacita obranného průmyslu.
- Jaký rekord padl v Německu.
- Proč se Evropanům smějí kolegové z Turecka či Indie.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









