Ve vězeních autoritářských států sedí stovky občanů demokratických zemí, které diktátorské režimy zadržují jako formu nátlaku a možnosti vyjednávání. Největší výměna vězňů mezi Západem a Ruskem, která se odehrála ve čtvrtek a jejímž symbolem je návrat novináře Evana Gershkoviche do USA, naplno ukázala, jak tuto metodu autoritáři využívají a také jaká s sebou nese nebezpečí do budoucna.
Co se dočtete dál
- Která země využívá braní rukojmích západních států nejvíc?
- Kdo byl opravdu v centru výměny vězňů mezi USA a Ruskem?
- Jaké nebezpečí vyplývá z proběhlé výměny pro Evropany?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









