Zná to každý, kdo používá elektronickou komunikaci. V e-mailové poště se kromě zpráv od přátel nebo obchodních partnerů objeví také nabídka zboží nebo pozvánka na akci. Nevyžádaná pošta neboli spam někdy dokáže nepříjemně plnit mailovou schránku.

Změnit to teď chce ministerstvo průmyslu a obchodu. Chystá proto zákon o digitální ekonomice, který má nahradit současný antispamový předpis. Jeho součástí je i dvacetinásobné zvýšení sankcí za nevyžádané maily. Podnikatelé na internetu namítají, že to resort přehání a pokuty mohou být pro řadu firem likvidační.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak ministerstvo zdůvodňuje razantní zvýšení pokut.
  • Co na to říkají internetové firmy.
  • Jaké padají pokuty za spam.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.