Divadlo Star, nabízející volné adaptace světových i tuzemských muzikálů, počátkem listopadu v tichosti stáhlo úspěšné představení Ať žijí strašidla. Jeho režisér a majitel divadla David Kastl ho vytvořil na motivy známého filmu Ať žijí duchové s písničkami autorské dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. Jenže to má jeden háček: nedomluvil se s nimi, jestli smí jejich písně použít.

Oba umělci se proto obrátili na soud se žalobou pro zneužití autorských práv. A Kastl stažením hry jen o dva týdny předběhl jeho rozhodnutí. Soudce Městského soudu v Praze Tomáš Bělohlávek totiž tento pátek zakázal divadlu písničky autorské dvojice používat. Divadlo také musí každému z dvojice zaplatit 80 tisíc korun na ušlé autorské odměně a k tomu 47 tisíc korun na nákladech řízení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se