Přibližně čtyři a půl hodiny jednali v úterý v saúdskoarabském Rijádu ministři zahraničí USA Marco Rubio a Ruska Sergej Lavrov, mající po boku nejbližší spolupracovníky. Šlo o vůbec první jednání mezi Washingtonem a Moskvou na tak vysoké úrovni od konce února 2022, kdy Rusko zahájilo vojenskou agresi vůči sousední Ukrajině.
U jednacího stolu chyběli zástupci Evropy a stejně tak Ukrajiny. Její prezident Volodymyr Zelenskyj návštěvu Rijádu odložil na 10. března. Dnes se ale v Ankaře sešel s tureckým prezidentem Erdoganem, který ho ujistil, že jeho země Ukrajinu plně podporuje.
Co se dočtete dál
- Na čem se dohodli zástupci Ruska a USA na summitu v Rijádu?
- U jednacího stolu o míru chyběli zástupci Evropy i samotné Ukrajiny.
- Kdy se uskuteční setkání Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









