Přibližně čtyři a půl hodiny jednali v úterý v saúdskoarabském Rijádu ministři zahraničí USA Marco Rubio a Ruska Sergej Lavrov, mající po boku nejbližší spolupracovníky. Šlo o vůbec první jednání mezi Washingtonem a Moskvou na tak vysoké úrovni od konce února 2022, kdy Rusko zahájilo vojenskou agresi vůči sousední Ukrajině.

U jednacího stolu chyběli zástupci Evropy a stejně tak Ukrajiny. Její prezident Volodymyr Zelenskyj návštěvu Rijádu odložil na 10. března. Dnes se ale v Ankaře sešel s tureckým prezidentem Erdoganem, který ho ujistil, že jeho země Ukrajinu plně podporuje.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Na čem se dohodli zástupci Ruska a USA na summitu v Rijádu?
  • U jednacího stolu o míru chyběli zástupci Evropy i samotné Ukrajiny.
  • Kdy se uskuteční setkání Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se