Ještě loni nepředstavitelné: na jedné straně diplomatické barikády se vedle Ruska, Běloruska a přiznaně rusofilního Maďarska ocitly také Spojené státy a Izrael. Oč šlo? O rezoluci Valného shromáždění OSN, která pro Ukrajinu žádala suverenitu i územní celistvost a Rusko ve východoevropské válce označuje za agresora. Nic víc. Opakuji pro ty, kteří snad nabyli dojmu, že se přehlédli: zástupci dvou demokratických zemí, tedy USA a Izraele, na mezinárodním fóru odmítli potvrdit fakt, že Moskva před třemi lety vojensky zaútočila na suverénní stát jménem Ukrajina. A hlasovali proti Kyjevu, společně s KLDR.
93 UN member states voted in favor of a resolution authored by Ukraine and European countries.
— Saint Javelin (@saintjavelin) February 24, 2025
❌18 countries voted against, including the U.S., Russia, Hungary, Belarus, and Israel. China abstained.
The resolution designates Russia as an aggressor state and demands the… pic.twitter.com/x1lxfNMacZ
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









