Ještě loni nepředstavitelné: na jedné straně diplomatické barikády se vedle Ruska, Běloruska a přiznaně rusofilního Maďarska ocitly také Spojené státy a Izrael. Oč šlo? O rezoluci Valného shromáždění OSN, která pro Ukrajinu žádala suverenitu i územní celistvost a Rusko ve východoevropské válce označuje za agresora. Nic víc. Opakuji pro ty, kteří snad nabyli dojmu, že se přehlédli: zástupci dvou demokratických zemí, tedy USA a Izraele, na mezinárodním fóru odmítli potvrdit fakt, že Moskva před třemi lety vojensky zaútočila na suverénní stát jménem Ukrajina. A hlasovali proti Kyjevu, společně s KLDR.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se