Ještě loni to vypadalo, že dny slavné americké společnosti jsou sečteny. Intel se potýkal s přetrvávajícími problémy při výrobě moderních čipů a výrazně ztrácel tržní podíl ve prospěch tchajwanské TSMC a dalších konkurentů. Na rozdíl od Nvidie navíc nedokázal těžit z boomu umělé inteligence, který vypukl na konci roku 2022. Teď se však zdá, že firma opět našla cestu k úspěchu. Její akcie po posledních výsledcích poprvé po více než čtvrtstoletí překonaly maxima z období internetové bubliny.
Co se dočtete dál
- Proč se Intelu začalo dařit, co na to má vliv a jaký je další výhled.
- Kam se mohou akcie dostat a proč ani poslední růst investorům z období dotcom bubliny nepomohl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









