Kytaristu Scotta Hendersona proslavil (mj.) podíl na Chick Coreově Elektic Bandu či na Zawinulově Syndicate. Jako většina dobrých jazzových hráčů se ovšem věnuje i sólovým projektům. Loni v Praze hostoval se svou bluesovou skupinou, nyní přijíždí s "mateřským" fusion kvartetem Tribal Tech, který již dvanáct let provozuje s basistou Gary Willisem.

Mají na svém kontě devět alb. To nejčerstvější Thick (na značce ESC Records, u nás distribuuje Arta) vyšlo letos v únoru. Lze se tedy nadít, že v pražském Lucerna Music Baru v pondělí 12. dubna zazní i některé z devíti skladeb této novinky. Na pódiu budou dále přítomni hráč na klávesové nástroje Scott Kinsey a bubeník Kirk Covington. 

Jméno dalšího amerického hosta průběžného Agharta Prague Jazz Festivalu zní povědomě - ačkoli je u nás zatím málo známý. Kyle Eastwood, který v Lucerna Music Baru vystoupí se svým kvintetem v neděli 18. dubna, je totiž synem slavného otce, hollywoodského herce a režiséra Clinta Eastwooda. Od něho také zdědil lásku k jazzu.

Pražský koncert je součástí evropského turné na podporu prvního sólového alba Eastwooda juniora, které pod titulem From There To Here vyšlo u firmy Sony Music. Na nahrávání jeho deseti položek se podílela celá plejáda hudebních osobností (trumpetista Mark Isham, saxofonista david Sanchez, bubeník Peter Erskin, zpěvačky Joni Mitchellová a Diana Kingová).