Proslulá gerontologická klinika v úpadku

Léčil se tady generál Charles de Gaulle, Charlie Chaplin, Indira Gándhíová, Aristoteles Onassis i jeho manželka Jacqueline Kennedyová a mnohé další slavné a hlavně bohaté osobnosti. K zakladatelce kliniky, Aně Aslanové, vzhlíželi prominenti s úctou a za její léčebné kůry byli ochotni zaplatit cokoli.
Až do roku 1985 dosahoval roční zisk kliniky v průměru 18 miliónů dolarů. Od roku 1988, tedy rok po smrti zakladatelky a ředitelky a po pádu Ceaušeskova režimu, začal pozvolný úpadek. Zisk poklesl postupně až na necelých 150 tisíc dolarů, což nepokryje ani náklady.
Od založení v 60. letech až do poloviny let osmdesátých se klinika ležící asi 20 km od Bukurešti těšila velké přízni nejvyšších státních a stranických orgánů a peníze do ní tekly proudem. Díky tomu ústav mohl přicházet s dalšími léčebnými postupy a preparáty, které navazovaly na celosvětově proslulý Gerovital, jenž byl objevem doktorky Aslanové.
Současné vedení kliniky si slibovalo zázrak, který se měl dostavit po otevření deset let zapečetěného pokoje zemřelé lékařky. Ten se však nekonal - žádné další recepty na mládnutí a elixíry života zde nalezeny nebyly.
* Geriatrická klinika Any Aslanové, proslulá svými léčebnými metodami zpomalujícími proces stárnutí, má finanční těžkosti.