/Kulturní servis:/ Pražané budou moci sledovat zítřejší koncert amerického souboru Lincoln Center Jazz Orchestra s Wyntonem Marsalisem v přímém přenosu z Lucerny před obří obrazovkou na Staroměstském náměstí. Česká televize vysílá první část pražského koncertu živě na ČT2 s reprízou 12. října na ČT1. 

Martin Creed, jeden z mladých britských umělců, jehož práce jsou do 1. listopadu k vidění na výstavě současného britského umění - Dimensions Variable, bude dnes od 18 hodin přednášet v auditoriu v 5. patře Veletržního paláce. Přednáška bude tlumočena do češtiny.

Hodiny a hodinky vystavené v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze reprezentují výběr ze všech druhů hodin a hodinek od 15. do počátku 20. století. Expozici ze sbírek muzea dosud navštívilo 20 000 lidí. Výstava potrvá do 1. listopadu.

Druhý tematický večer uměleckého řezbáře Martina Patřičného se koná dnes od 19 hodin v Národním muzeu v Praze při příležitosti autorovy výstavy Dřevo krásných stromů. Na téma Učení - mučení budou hovořit učitelé řezbářství a soustružení. Hrát bude hudební sdružení Fénix.

Absolventské soubory deseti absolventů magisterského studia na katedře fotografie pražské FAMU budou ode dneška do konce října k vidění v Richterově vile na Starých zámeckých schodech v Praze. Objekt s krásnou vyhlídkou na město, patřící do areálu Pražského hradu, bude v průběhu výstavy otevřen denně od 11 do 18 hodin.

Autogramiáda, při níž bude Bohumil Žichynec podepisovat svou knihu Rodinná encyklopedie zdraví, se koná dnes v 16 hodin v pražském obchodním domě Kotva.

V Diecézním muzeu v Brně byla včera zahájena výstava o současné sakrální architektuře Setkání v kapli - Kaple setkávání. Autory exponátů jsou pedagogové a studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně.
(nak, čtk)