V průběhu kampaně před prezidentskými volbami rychle padají zábrany a ukazuje se, jakou hlavou státu by byl Andrej Babiš. Nejmírnější hodnocení zní: Jeho prezidentství by bylo pro Česko katastrofou. A to jak dovnitř země, tak navenek. Dovnitř kvůli sázce na popouzení jedné části společnosti proti druhé. Navenek pak kvůli oligarchovým nebezpečným postojům k zásadním otázkám civilizační obrany Západu.

Nejprve k vnitřní politice. Když se podíváme na Babišovy mítinky během jeho turné po Česku, spatříme jakousi demoverzi závažného společenského konfliktu. Babiš své příznivce excituje přirovnáváním milionů lidí, kteří ho nevolili, k fašistům a nacistům. A fanoušci majitele ANO, jak jsme viděli například v Ústí nad Labem, následkem toho nejdou pro ránu daleko. Je to mechanismus používaný všemi populisty a autoritáři: označíš protivníka nějakým odporným jménem, tím z něj uděláš podčlověka a pak už se to rozjede.

Článek již není odemčený!

Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.

Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se