Veletrh, který se koná v Kongresovém centru Brněnských veletrhů a výstav 12. - 13. března 2003, pořádá sdružení Tribun ve spolupráci s poradenskými centry Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického v Brně. Firmy mají zájem především o absolventy vysokých škol, ale některé nabídky směřují i k absolventům vyšších odborných a středních škol.
Na veletrhu se ve dvou dnech představí domácí i zahraniční firmy z veřejného i soukromého sektoru. První, regionální den studentům nabídne pracovní příležitosti ve státní a rozpočtové sféře - pozice pedagogů, lékařů a částečně i ekonomů a právníků. Druhý, absolventský den je určen absolventům vysokých škol, kteří hledají pozice v silných, často mezinárodních firmách.
Díky katalogu vydanému v předstihu a internetovému předkolu se uchazeči mohou lépe seznámit s nabízenými pozicemi před veletrhem a důsledně se na něj připravit. Pro uchazeče z Brna je výhodné přijít na "Do práce! 2003" a zúčastnit se pohovorů u firem z celé republiky, než je jednotlivě objíždět. Díky automatizovanému předregistračnímu systému a elektronickému zpracování dat je kontakt s uchazeči efektivnější a rychlejší. Personalista má tak totiž možnost kontaktovat desítky uchazečů, od kterých získá standardizované curriculum vitae a snadněji si udělá přehled o jejich kvalitě.
Veletrh doprovází celá řada prezentací na odborná témata a konference na téma "Personalistika na prahu vstupu do EU". Akce doplní i veletrh pracovních příležitostí orientovaný přímo na studenty a budoucí absolventy Právnické fakulty Masarykovy univerzity Brno s názvem "Kontakt 2003", který se uskuteční 12. 3. 2003. Představí se na něm významné právnické společnosti: White & Case, Weil, Gotshal & Manges, Linklaters a Weinhold Legal.