Emil Hakl, vlastním jménem Jan Beneš (1958), je mimořádný prozaický talent. Kolik současných českých prozaiků by dalo nevím co za jednoduchost, srozumitelnost a zábavnost jeho psaní, jež vnímáme jako zcela samozřejmé, ačkoli jsou jistě výsledkem mnohaleté práce, soustavné četby a postupného autorské zrání. 

Jeho čtvrtou prozaickou knihu, soubor povídek O létajících objektech, lze s potěšením přečíst za jeden večer - natolik dokáže Hakl zaujmout, vtáhnout do četby, pobavit přesně viděným detailem či věrným záznamem rozhovoru. 
Přes všechny tyto klady i vstřícné přijetí, kterého se Haklovým prózám dostává, by bylo i pro samotného autora dobré zamyslet se nad třemi otázkami, které nová knížka klade. 

První je kompozice souboru: nemá-li být kniha povídek jen volným sebráním porůznu vzniklých textů, ale skutečným celkem, musí být nějak vystavěna. To se zde neděje. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.