Pražští symfonikové završili postupné uvádění a nahrávání kompletu symfonií Dmitrije Šostakoviče. Od poloviny devadesátých let je přijížděl do české metropole představovat skladatelův syn Maxim. Jejich společný středeční koncert ve Smetanově síni byl v této impozantní řadě závěrečný. Zazněla při něm vedle symfonie Rok 1917, spíše historického dokumentu, také poslední z patnácti symfonií - myšlenkově hluboké dílo z roku 1971, typicky rozkročené mezi póly grotesknosti, lyriky, beznaděje a smíření.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se