Gazprom: Evropě hrozí potíže s plynem

Gazprom varoval své zákazníky v Evropě, že mohou mít problémy s dodávkami plynu. Šéf Gazpromu Alexej Miller prohlásil, že firma včera odeslala dopisy svým partnerům v Litvě, Polsku a Německu o možném přerušení dodávek přes Bělorusko. To se nechce podřídit tlaku Ruska na prudké zvýšení cen zemního plynu a pohrozilo zkomplikováním vývozu ruského plynu. Na odběratele v České republice by případné zastavení provozu běloruského plynovodu nemělo mít vliv - tranzit plynu do země je totiž veden přes Ukrajinu. Další informace na str. 18

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist