Symbolem úspěšnosti a vysoké bonity klienta jsou i zlaté platební karty. Jde o karty, které jsou spojené s nejvyššími limity pro platby a výběr hotovosti z bankomatů. Majitelé těchto prestižních platebních karet mohou využívat řadu dalších výhod.

Zlaté platební karty

Nadstandardním možnostem, které jsou spojené se zlatými platebními kartami, odpovídá i jejich cena. Ta se pohybuje ve výši několika tisíc korun ročně.

Například za zlatou debetní kartu v Komerční bance a ČSOB zaplatí klient ročně čtyři tisíce korun, v České spořitelně 3700 korun. Klient však získá vysoké limity pro bezhotovostní platby. Například zlatá karta vydaná v ČSOB má standardní týdenní limit ve výši 150 tisíc korun. Není však problém tento limit na pobočce nebo přes telefonního bankéře navýšit.

Podobný standardní limit na bezhotovostní platby nabízí také Česká spořitelna - 150 tisíc korun na pět dní. I zde si klient může limity navýšit, maximálně na půl milionu korun denně.

Zlaté platební karty jsou buď debetního nebo úvěrového typu. První kategorie jsou klasické karty vydané k běžnému účtu. Řada klientů ale raději využívá zlaté kreditní karty, které jim umožňují pohodlně čerpat vysoké úvěry, kdykoliv potřebují. Stačí zlatou kartou jen zaplatit nebo vybrat hotovost z bankomatu.

Pojištění a další výhody

Se zlatými kreditními kartami klienti získají standardní možnost bezúročného čerpání půjčky, a to až po dobu 55 dní (záleží na konkrétní bance). Nejčastější délka bezúročného období u karet Visa a MasterCard činí 45 dní.

Mezi největší lákadlo, které je spojené se zlatými platebními kartami, patří cestovní pojištění. Je to hlavně díky vysokým pojistným limitům a bohatým asistenčním službám.

Například pojistka u zmíněné zlaté karty od České spořitelny hradí léčebné výlohy až do částky 3,5 milionu korun. Vysoké částky se vztahují také na úrazy, odpovědnost za škodu, zpoždění a ztrátu zavazadel či zpoždění letu.

Samotné podmínky cestovního pojištění u platební karty záleží vždy na konkrétní bance. Pojistky u těchto karet jsou ale srovnatelné. Navíc řada z nich se automaticky vztahuje na rodinné příslušníky, nebo je možné pojistku pro tento účel rozšířit.

Atraktivním doplňkem zlatých karet je také možnost vydání klubové karty IAPA, která opravňuje držitele k čerpání slev ve vybrané síti hotelů a autopůjčoven po celém světě a zaručuje bezodkladné vyhledání zavazadel a klíčů ztracených při letecké přepravě.

Karty otevírají dveře

Hodně majitelů zlatých karet si pochvaluje také členství v programu Priority Pass, které držiteli zlaté karty umožní přístup do více než 450 VIP salonků na mezinárodních letištích ve více než 80 zemích světa.

Bonitní klienti, kteří se chtějí před svými obchodními partnery a přáteli ukázat s prestižní platební kartou, nemusí vybírat jen ze zlatých karet Visa, MasterCard či AMEX. Mohou se rozhodnout také pro platební karty Diners Club (DC).

Karty Diners Club patří ve světě mezi nejluxusnější platební prostředky. Jedná se o úvěrové karty, kde má klient povinnost do konce měsíce (do 25. dne) splatit celou částku, kterou vyčerpal v předchozím měsíci. Pokud toto dodrží, neplatí žádný úrok. V ideálním případě může bezúročné období dosáhnout až 55 dní.

Jedinečnost karet DC spočívá především ve výši limitu a cestovním pojištění. Standardní limit se sice pohybuje okolo sta tisíc korun, ale klient může požádat o individuální výši. "Horní hranice úvěrového limitu u karet Diners Club není omezena. V Česku jsou i karty, jejichž úvěrové limity dosahují i několika milionů korun," říká Eva Kárníková, výkonná ředitelka Diners Club Česká republika.

Atraktivní u karet DC je i cestovní pojištění. Pojištění léčebných výloh je hrazeno až do částky 3,5 milionu korun, odpovědnost za škodu je kryta až do sumy 35 milionů korun. Navíc spolu s držitelem karty jsou pojištěni i další tři libovolní spolucestující.

Atraktivnost karty se odráží v její ceně, ročně klienti zaplatí od čtyř do šesti tisíc korun. Kartu DC lze získat buď přímo na pobočce Diners Club v České republice, nebo pobočkách ČSOB, České spořitelny, Volksbank, ING, Živnostenské banky nebo J&T Banky. Od počátku března tyto karty vydává také Oberbank.

Karty Diners Club akceptuje celosvětově více než 10,5 milionů obchodních míst. Držitelé mají také možnost výběru hotovosti z více než jednoho milionu bankomatů či na 42 tisících pobočkách bank. V Česku akceptuje tyto karty přes 75 procent obchodníků (asi 38 tisíc obchodních míst). K výběru hotovosti lze využít většinu bankomatů (bankomaty s logem Cirrus).

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist