Společnost Vítkovice Steel z ruské ocelářské skupiny Evraz Group dokončila fúzi se svým jediným akcionářem, firmou ABA Assets.

Obě společnosti zanikly v pátek, nástupnická firma má název Evraz Vítkovice Steel a vykonává stejnou podnikatelskou činnost, kterou vykonávaly zaniklé společnosti, řekl Jaromír Krišica ze zastupující mediální agentury.

Jediným akcionářem nástupnické firmy se podle dřívějších informací firmy stal Evraz Group, dosavadní společník firmy ABA Assets a také největší výrobce oceli v Rusku.

"Veškerá práva a povinnosti zanikajících společností přešla na naši společnost," informoval generální ředitel firmy Evraz Vítkovice Steel Vladimír Bail. Podle něj nemá fúze vliv na dosavadní obchodní vztahy a není třeba uzavírat nové smlouvy.

Evraz Vítkovice Steel je největším domácím výrobcem tlustých plechů a třetím největším hutním podnikem v Česku produkujícím okolo milionu tun oceli ročně.

Evraz Group, ve kterém vlastní přes 40 procent nejbohatší Rus Roman Abramovič, koupil ostravskou firmu za více než sedm miliard korun v létě 2005.

Ostravský podnik zaměstnává asi 1600 lidí. V roce 2005 meziročně zvýšil čistý zisk o 1,1 miliardy na 2,6 miliardy korun. Tržby vzrostly na 14,3 miliardy z 13,5 miliardy korun. Loňské výsledky firma zatím nezveřejnila.