Třetí nejúspěšnější zemí se stali čeští reprezentanti ve vodním slalomu na mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši. Po pátečním stříbru hlídky deblkanoistů Volf - Štěpánek, Jiras - Máder, Pospíšil - Mrůzek a sobotním bronzu tradiční opory týmu Štěpánky Hilgertové na kajaku byli nejblíž titulu Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek.

Ti po první jízdě vedli se slušným náskokem, ve finále ani neudělali žádnou chybu, ale nakonec skončili o 35 setin vteřiny za vítěznými slovenskými bratry Ladislavem a Petrem Škantárovými. Čeští světoví šampioni přijali stříbrnou medaili se smíšenými pocity.

"Já mám docela radost, dvojka, to je dobrý," řekl háček Volf, jeho kolega Štěpánek ale tak úplně spokojený nebyl. "Teď jsem trošičku smutný, že jsme to neudrželi. Ale na to, že jsem sem přijel nemocný, je to dobré," uvedl zadák úspěšné dvojice, jehož v týdnu před šampionátem trápilo nachlazení.

Podle Volfa nejspíš přišli o zlato ve 20. brance, tedy třetí před cílem. "Tam jsme to asi trochu zbrzdili. Slováci to tu měli najeté, tři týdny tu měli soustředění. Ale my měli zase výhodu loni v Praze," poznamenal Volf. "Máme však mnohem lepší pocit z jízd než při nominaci ve Veltrusech, kde jsme nejezdili dobře, i než při kvalifikaci tady," připomněl Štěpánek čtvrteční deváté místo.

Už devětatřicetiletá Hilgertová neměla cestu k medaili vůbec snadnou. Po semifinále byla o 33 setin vteřiny druhá za Janou Dukátovou ze Slovenska, ale ve finále měla dvě trestné vteřiny za dotek branky a před závěrečnou jízdou Dukátové byla třetí se ztrátou tří vteřin na vedoucí Violettu Oblingerovou-Petersovou z Rakouska. "Nečekala jsem, že zůstanu třetí," přiznala. Jenže Dukátová jízdu zkazila a přišla o medaili, Hilgertová ji získala. "Byl to těžký závod. Nervózní. Jsem ráda, že jsem to zvládla. Trať se mi docela líbila, byla velice technicky náročná," prohlásila dvojnásobná olympijská vítězka. Medaile z velké soutěže se dočkala po dvou letech. Loni na ME neprošla do finále a na světovém šampionátu v Praze byla pátá. Z kontinentálních mistrovství má nyní jednu zlatou, tři stříbrné a dvě bronzové medaile.

Ve finále byla ještě pátá Saidlová a sedmá Pavelková.

Muži - C1: 1. Martikán (SR) 211,87 (4 tr. sekundy), 2. Labarelle (Fr.) 215,21 (0), 3. Tsakmakis (Řec.) 216,08 (0), 4. Erguin (Šp.) 218,68 (0), 5. Benzien (Něm.) 219,74 (4), 6. McIntosh (Brit.) 219,93 (4), ...11. Indruch 110,59 (2), 19. Mašek 112,14 (2), 28. Ježek (všichni ČR) 114,10 (4).

K1: 1. Šajbidor (SR) 202,77 (0 tr. sekund), 2. Kauzer (Slovin.) 203,06 (0), 3. Walsh (Brit.) 205,81 (2), 4. Pfannmöller (Něm.) 206,43 (0), 5. De Gennaro (It.) 206,64 (0), 6. Rheinisch (Ir.) 207,27 (2), ...11. Pišvejc 104,11 (2), 15. Hilgert 104,82 (0), 39. Hradílek (všichni ČR) 156,04 (50).

C2: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 221,48 (2), 2. Volf, Štěpánek (ČR) 221,83 (0), 3. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner 224,21 (4), 4. Kučera, Bátik (všichni SR) 226,56 (0), 5. Braud, Forgit (Fr.) 228,82 (0), 6. Sarna, Pochwala (Pol.) 229,28 (0), ...8. Jiras, Máder (ČR) 232,53 (2).

Ženy - K1: 1. Oblingerová-Petersová (Rak.) 229,02 (0 tr. sekund), 2. Planertová (Něm.) 230,44 (0), 3. Hilgertová (ČR) 231,99 (2), 4. Dukátová (SR) 232,06 (4), 5. Sadilová (ČR) 236,05 (2), 6. Blakemanová (Brit.) 236,74 (6), 7. Pavelková (ČR) 236,77 (2).