Když nevíte, zda vaše bankovní karta obsahuje i cestovní pojištění, informujte se na pobočce vašeho finančního domu či na příslušné infolince.

Měli by vám říci, na co přesně jste pojištěni, do jakého limitu a co všechno bude případně z pojištění hrazeno.

Dozvědět byste se také měli ještě jeden pro cestu do zahraničí velmi důležitý údaj. Tím je kontaktní číslo asistenční služby, kde jste pojištěni. Toto důležité spojení můžete využít při jakékoli pojistné události v cizině.

Rozsah asistenčních služeb se u různých pojišťoven liší. Podle Tomáše Mrnky z AXA Assistance je úkolem asistenčních služeb postiženému vyhledat nejbližší vhodné zdravotnické zařízení, poskytnout garanci platby za ošetření, tlumočit nebo dokonce zprostředkovat konzultaci s českým lékařem, dohlížet nad průběhem léčby a zabezpečit následný návrat.

Důležitá je i právní pomoc, schopnost složit kauci či českému občanovi okradenému v zahraničí poskytnout přiměřenou finanční částku.

Vždy si také pečlivě uschovejte účty od toho, co zaplatíte třeba u lékaře. Ať jsou to výdaje za léky, za ošetření nebo převoz do jiné nemocnice. Po návratu domů je předáte spolu s hlášením pojistné události asistenční službě. Velké výdaje a pobyt v nemocnici je dobré konzultovat s asistenční službou předem. Obvykle vše uhradí, aniž byste museli něco platit na místě.

Pojištění v kartách se vztahuje na celý svět. Doba trvání cestovního pojištění je obvykle stejná jako platnost platební karty.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist