Jedinou podmínkou pro všechny účastníky bylo, že recept musel obsahovat některou z karlovarských mattonek. Věc zdánlivě jednoduchá, ale protože jde o vodu minerální, musí barmani počítat nejenom s její typickou chutí, ale i s tím, že může změnit barvu koktejlu. Vítězný nápoj představujeme v dnešní ochutnávce.
Mistři šejkru
Barmanští reprezentanti z Argentiny, Velké Británie, Švédska, Chorvatska, Maďarska, Belgie, Polska, Ruska, Estonska, Finska, Austrálie, Rakouska, Lotyšska, Irska, Itálie, Portugalska, Holandska, Slovenska a České republiky předváděli v Rize své umění před mezinárodní porotou. Té předsedal prezident světové barmanské asociace Derrick Lee ze Singapuru. Mezi třicítkou soutěžících bylo i pět finalistů posledního barmanského mistrovství světa v míchání alkoholických drinků a mistr světa z roku předchozího, Belgičan Sergio Pezzoli.
Trendy styl
"Životní styl se mění a své místo v míchaných drincích získávají stále více nealkoholické koktejly. Ty, které jsem měl možnost ochutnat v Rize, rozhodně do tohoto nového stylu patří," řekl nám Derrick Lee. S tím souhlasí i Gabriele Guzzo, ředitel pro strategický marketing pořádající společnosti Karlovarské minerální vody: "Soutěžící přinášejí svým uměním a novými recepturami neotřelý pohled na míchané nealkoholické drinky, a proto také Mattoni tuto akci každoročně pořádá."
Letošní vítěz Alfonso Miniero z Itálie chtěl vytvořit lehký drink, který se bude hodit ke zdravému životnímu stylu. Povedlo se mu to, a tak si z Rigy odvezl šek na deset tisíc dolarů. Do početné databáze www.mattonigranddrink.com přibylo dalších třicet zajímavých a inspirativních receptů.
LIBOR ŠEVČÍK
libor.sevcik@economia.cz
Ochutnávka
Mattoni Shudder
* 10 cl grapefruitové minerálky Mattoni
* 2 cl mangovo-broskvového jogurtového krému
* 4 cl jahodového extraktu
* 3 kousky celeru
* 5 cl ananasového extraktu
* balsamikový ocet
* dekorace: zelené jablko, bílý tuřín, rybíz, mango
Do šejkru a do sklenice na long drinky vložíme led. Do šejkru přelijeme mangovo-broskvový jogurt, jahodový a ananasový extrakt a přidáme celer. Protřepeme sedm sekund. Ze skleniček slijeme vodu z ledu a nalijeme do nich koktejl. Dolijeme grapefruitovou minerální vodou Mattoni a na závěr přidáme dvě kapky balsamikového octa. Zamícháme a ozdobíme.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist