Nebylo to poprvé, co se zápas NHL hrál pod širým nebem, ale zato se hokejisté Buffala a Pittsburghu v noci na dnešek utkali před rekordní návštěvou. V hledišti Ralph Wilson Stadium v městečku Orchard Park na předměstí Buffala, kde hraje americký fotbal tým Buffalo Bills, bylo 71 217 diváků.

Alex Greif a jeho bratr Carl přijeli na zápas autem z Pittsburghu a vstupenky koupili dva měsíce před zápasem na internetovém aukčním serveru e-Bay. Za každý lístek v ceně 29 dolarů, zaplatili 170 dolarů. "Nemohli jsme to nevidět," řekl Alex Greif pro www.NHL.com.

První zápas NHL pod otevřeným nebem v její nové éře vidělo v roce 2003 v Edmontonu při souboji Oilers s Montrealem na Commonwealth Stadium 57 167 fanoušků. Canadiens tehdy ve více než třicetistupňovém mrazu zvítězili 4:3.

Na zápas si dobře pamatuje Georges Laraque z Pittsburghu, jenž hrál tehdy za Edmonton. "Všichni jsme měli pod helmami zimní čepice. Byla hrozná zima," vzpomínal. "Člověk si přál raději sedět na střídačce než hrát, protože na střídačce byly radiátory." I včera měl brankář Pittsburghu Ryan Miller na masce ještě kulicha.

Včerejší bezmála tříapůlhodinový zápas se odehrál za místy hustého sněžení, kvůli kterému kouskovaly hru nucené úpravy ledu, pauzu si vynutily i plánované výměny stran v polovině poslední třetiny i prodloužení.

Kvůli zachování stejných podmínek pro oba týmy, hlavně předpokládaný vítr, byla totiž mírně upravena pravidla. V polovině třetí třetiny si hráči obou týmů vyměnili strany, stejně jako při prodloužení. A při nájezdech si oba týmy mohly vybrat, na jakou branku pojedou. "Chceme si být jisti, že oba týmy budou mít stejné podmínky a příležitosti," zdůvodnil rozhodnutí Don Renzulli z vedení NHL.

Skóre otevřel už po 21 vteřinách hostující Colby Armstrong, který zakončil Crosbyho akci. Na začátku druhé třetiny vyrovnal Brian Campbell a ani v prodloužení už gól nepadl. V nájezdech Aleš Kotalík nasměroval domácí k vítězství, ale Kris Letang vyrovnal a vzápětí Crosby rozhodl.