Sympatizanti Václava Klause i sám znovuzvolený prezident oslavili v pátek večer vítězství v pražské restauraci Kogo ve Slovanském domě. Klaus si tam již připíjel na svůj první prezidentský triumf před pěti lety. Gratulanti svého prezidenta uvítali potleskem a voláním slávy. Klaus si poté se všemi připil šampaňským.

Prezident přiznal, že po volbě má "unavený pocit", ale určitě je rád a váží si podpory, které se mu dostalo. I když na oslavu přišel, není prý "oslavovač". "Tady se sešla skupina lidí, kteří jsou mi blízcí, z politiky, rodina, sportovní přátelé, kamarádi z ekonomie. To jsou lidé, s kterými si chci přiťuknout," řekl.

Klaus se dostavil na oslavu s chotí Livií, blahopřát mu přišli premiér a předseda ODS Mirek Topolánek s partnerkou Lucií Talmanovou, místopředsedové ODS Pavel Bém a Petr Bendl, ministr zdravotnictví Tomáš Julínek či poradce premiéra Marek Dalík. Mezi gratulanty byli i zástupci lidovců, ministr financí Miroslav Kalousek a ministr kultury Václav Jehlička (KDU-ČSL).

Nechyběli ale ani oba přeběhlíci z ČSSD Miloš Melčák a Michal Pohanka, přítomna byla nezávislá senátorka Liana Janáčková. Staronovému prezidentovi přišel poblahopřát i houslista Pavel Šporcl, mezi hosty byl i bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec.

Klaus připomněl, že do 7. března je "starým" prezidentem a normálně funguje. Minulý týden podepsal čtyři zákony. Řekl, že hned ráno (v sobotu) povolá své nejbližší spolupracovníky a stanoví si úkoly na nejbližší dny.

Klaus do restaurace Kogo chodí podle majitele restaurace Jova Saviče často, slavil tam například i své šedesátiny.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist