V pondělí večer odeslal Pavel Bém zajímavou SMS zprávu: "Prosím na zítra ráno připravit odvolání pana Dvořáka z funkce ředitele dopravního podniku. Předkládám já osobně. Důvody jsou neutěšené hospodaření DP." A včera ráno ještě doplnil: "Ano, pozvěte pana Dvořáka."

Adresátem měl být Richard Mařík, šéf jednoho z odborů magistrátu spadajících přímo pod pražského primátora. Jenže nebyl - text totiž dorazil na mobil redaktora HN, který má stejné příjmení a Bém ho má uloženého ve svém telefonu.

Roznětkou, která impulzivního primátora tak rozpálila, že ani nedával pozor, u koho si vyhazov šéfa pražské MHD objednává, byla pondělní ostrá hádka právě s Dvořákem. Bém po něm chtěl, aby na místo ekonomického ředitele firmy, která ročně hospodaří s šesti miliardami korun, dosadil jeho člověka. To Dvořák odmítl a následovala vzrušená výměna názorů. Šlo o vyvrcholení několik měsíců trvajících sporů.

 

Z odvolání Martina Dvořáka ale nakonec sešlo. Bém ho sice zařadil na jednání rady města, ta ale bod přerušila. "Není třeba přistupovat k personálním změnám," odpověděl opět přes SMS, tentokrát už oficiálně a správnému adresátovi, Pavel Bém. Svůj předchozí lapsus komentovat nechtěl.

Související