Na rozdíl od jiných přehlídek world music nesází rakouský festival Glatt und Verkehrt na velká jména, ale každoročně přináší objevy i žánrové posuny. Potvrdil to i závěrečný víkend několikatýdenního programu, který začal už koncem června vystoupením trinidadské legendy Calypso Rose.

Náplň každého večera, který se v Kremži odehrával na plachtou zastřešeném dvoře vinařské budovy, tvoří dva až tři hudební bloky s jednotícím tématem. A festivalové finále bylo mezinárodně pestré. Na čtvrtečním, finském večeru například zazářila akordeonistka Maria Kalaniemi, která se propracovala od kompozic soudobé vážné hudby k repertoáru silně osobních písní. Její specialitou je typicky skandinávský žánr hymnických balad, v nichž čerpá i ze svého národnostně smíšeného původu a ve zpěvu střídá finštinu se švédštinou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.