Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto včera poprvé zveřejnila oficiální fotografie kombi verze limuzíny Superb. Vůz bude veřejnosti představen na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Ještě letos by se auto mělo dostat do prodeje, řekl mluvčí automobilky Evžen Krauskopf.

"V současné chvíli finišují přípravy k náběhu sériové výroby v Kvasinách, předpokládáme, že bude zahájena na podzim," řekl mluvčí.

První modely Superb kombi by se na vybraných trzích mohly objevit ještě do konce roku. Ceny dosud nebyly stanoveny, budou oznámeny později.

Podle odborníků by cena mohla začínat o trochu výše než u provedení sedan, tedy lehce nad 600 000 Kč. Byla by tak srovnatelná například s konkurenčním Fordem Mondeo či Volkswagenem Passat a výrazně níže než kombi modely prémiových značek, jako je Audi A6, BMW 5 nebo Mercedes E. Jejich ceny startují nad jedním milionem korun. Tradiční výhodou Škody proti konkurenci by měl být velký objem zavazadlového prostoru.

"Superb Combi bude mít důležitou roli v budoucím vývoji odbytu této modelové řady. Na mnoha trzích západní Evropy je tato varianta ve střední třídě výrazně preferována před sedany nebo liftbacky a konkrétně v Německu, které je největším trhem Škody, se karoserie kombi podílí na odbytu ve třídě 60 - 80 procenty, podle modelu," uvedl Ondřej Láník na serveru Auto.cz.

Jako první si bude moci auto důkladně prohlédnout odborná veřejnost na koncernovém večeru VW 14. září před zahájením frankfurtského autosalonu. Superb si tam odbude svou výstavní premiéru.

Největší česká automobilka letos už jednu očekávanou novinku představila, v červenci se začal prodávat model Škoda Yeti.