Rozhodnutí ministra kultury, který v úterý oznámil přiřazení Galerie Rudolfinum pod sousední Uměleckoprůmyslové muzeum, nikdo nečekal. "Byla jsem překvapená," říká ředitelka muzea Helena Koenigsmarková, která se podle svých slov o sloučení dozvěděla stejně jako veřejnost teprve v úterý. Spolu s ředitelem Galerie Rudolfinum Petrem Nedomou včera představili vizi soužití obou institucí.

Konkrétních příkladů, v čem bude sloučení výstavních institucí obohacující, však mnoho nezaznělo: Uměleckoprůmyslové muzeum, které v historické budově stále obtížněji nachází místo pro expozice, výstavy a rozšiřující se sbírky, získá v Rudolfinu nové výstavní možnosti (avšak prostorové problémy muzea již řeší výstavba depozitáře v Praze-Stodůlkách), Galerie Rudolfinum prý bude moci využít vědecké pracoviště a s Muzeem v zádech bude také snadněji hledat sponzory.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se