Rozhodnutí ministra kultury, který v úterý oznámil přiřazení Galerie Rudolfinum pod sousední Uměleckoprůmyslové muzeum, nikdo nečekal. "Byla jsem překvapená," říká ředitelka muzea Helena Koenigsmarková, která se podle svých slov o sloučení dozvěděla stejně jako veřejnost teprve v úterý. Spolu s ředitelem Galerie Rudolfinum Petrem Nedomou včera představili vizi soužití obou institucí.
Konkrétních příkladů, v čem bude sloučení výstavních institucí obohacující, však mnoho nezaznělo: Uměleckoprůmyslové muzeum, které v historické budově stále obtížněji nachází místo pro expozice, výstavy a rozšiřující se sbírky, získá v Rudolfinu nové výstavní možnosti (avšak prostorové problémy muzea již řeší výstavba depozitáře v Praze-Stodůlkách), Galerie Rudolfinum prý bude moci využít vědecké pracoviště a s Muzeem v zádech bude také snadněji hledat sponzory.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



