Tento týden spustila novou internetovou bránu, která bude dostupná pro členy zákaznického programu O2 Extra. Tam se přitom mohou zaregistrovat i klienti ostatních operátorů.

Nová brána podle firmy umožňuje, v závislosti na typu členství, uživateli odesílat každý týden až 100 SMS a 100 MMS zpráv bezplatně. Ostatní zprávy budou zpoplatněny jednotnou sazbou.

Brána umožňuje posílat zprávy o délce až 760 znaků, nabízí ale i další funkce jako například využívání zálohovaných kontaktů. Vedle toho O2 nabízí nadále i možnost posílání sponzorovaných textových zpráv z internetu. Může mít délku šedesáti znaků, zbytek je reklama.

Internetové brány pro posílání SMS zdarma mají i oba konkurenti. Česká jednička podle počtu klientů T-Mobile nabízí na svém portálu t-zones pro své klienty posílání SMS a MMS do všech sítí.

Nejmladší a nejmenší operátor Vodafone má jednak veřejnou bránu pro odeslání až 50 SMS denně do své sítě a pak neveřejnou bránu, kde po přihlášení mohou zákazníci firmy i konkurence bezplatně odeslat až 500 SMS do sítě Vodafonu denně a navíc využít archiv odeslaných a přijatých SMS, MMS i telefonních hovorů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist