Někteří pražští radní a předsedové výborů pražského zastupitelstva si v loňském roce přivydělali ke svým platům další statisíce korun. Někteří peníze navíc získali tím, že sedí v dozorčích radách a představenstvech společností, jiní kromě postu na radnici podnikali. Vyplývá to z čestných prohlášení o příjmech a majetku za loňský rok.

Asi nejvíce si loni přivydělal předseda výboru infrastruktury Miroslav Poche (ČSSD), který získal jako společník ve firmě Balpo v.o.s. 330 tisíc korun, dalších 114 tisíc korun pak z dalšího podnikání. K tomu obdržel navíc funkční požitky ve výši zhruba 1,68 milionu korun za členství v dozorčí radě Pražské energetiky.

Částkou více než 1,1 milionu korun si loni přilepšil také radní pro územní rozvoj Martin Langmajer (ODS).

Peníze dostal za členství v představenstvu společnosti PREdistribuce. Radní loni koupil tři pozemky, za které zaplatil celkem asi 263 500 korun.

Zhruba 808 tisíc korun díky podnikání získal loni náměstek primátora Milan Richter (ODS), který má živnostenský list na šití oděvů a nákup a prodej zboží. Primátor Pavel Bém si jako člen dozorčí rady Letiště Praha loni přišel na téměř 394 tisíc korun, dalších zhruba 117 200 korun si vydělal díky lékařské praxi. Peníze za členství v dozorčí radě Bém dává na charitativní účely.