Pozitivní diskriminace české prózy v letošním ročníku knižních cen Magnesia Litera přináší své plody. Podle Pavla Mandyse, zakladatele těchto cen, se souboru Zmizet Petry Soukupové, který se letos stal Knihou roku, prodalo již téměř deset tisíc výtisků. Přitom do vyhlášení nominací 9. ročníku cen Magnesia Litera se tohoto svazku tří próz, jejž vydalo brněnské nakladatelství Host, prodaly pouhé dva tisíce.

V posledním ročníku Magnesie Litery došlo ke změně pravidel - v kategorii původní prózy nebyly pouze tři, ale hned šest nominovaných knih. Pořadatelé tak chtěli napomoci tomu, aby se Knihou roku stal právě titul z prozaické kategorie. To se totiž dosud podařilo pouze v roce 2005, kdy byl oceněn román Zatím dobrý - Mašínovi a největší příběh studené války od Jana Nováka.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.