Jako by česká poezie byla holka, která léta marně chlapům vysvětluje, že je moudrá a krásná. A tak se rozhodla udělat poslední, riskantní a trochu zoufalý krok: svlékla se donaha. Některé zaujme nahota, nikoliv však sama dívka, jiní si řeknou, že dámě jménem Poezie to přece jen více sluší, když zůstane oblečená...

Ano, velcí básníci, které známe z čítanek, už jsou mrtví a prestiž poezie v porevolučním strkání se o místo na privatizačním slunci také rozhodně nestoupla. Jak číst básně, když neviditelná ruka trhu knihu neudrží? Proto se vloni poprvé brněnský Host - jeden z nejvýraznějších nakladatelských domů v určování posametové poezie - rozhodl uspořádat svazek Nejlepších českých básní roku 2009. Předvýběr tehdy učinil literární vědec Karel Piorecký, finální podobu knize, která čítala šestatřicet básní, dal básník Karel Šiktanc.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.