Co je podle vás nejdůležitější pro ochranu osobních informací na internetu?
Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec
Pojem soukromí na běžném internetu podle mého mínění neexistuje. Nejdůležitější je tedy pečlivě zvážit, co o sobě na internetu zveřejňujete. Musíte počítat s tím, že všechno může číst v podstatě kdokoliv.
David Matějů, Sales Consul-tant ve společ-nosti RSA, bezpečnostní divize EMC
Zásadně nikomu neposkytovat své osobní údaje. Pokud je to však z nějakého důvodu nezbytně nutné, je dobré se nejdříve přesvědčit, komu, proč a za jakých okolností jsou tato data poskytována a jak budou chráněna.
Igor Hák, technologický ředitel společnosti ESET software
Především je vhodné na internetu osobní informace vůbec nezveřejňovat, pokud to není nezbytně nutné. Je také vhodné používat aplikaci pro správu přístupových údajů (jmen/hesel) a vyvarovat se používání stejného hesla do různých služeb.
Marek Bradáč, specialista softwarovÉ divize IBM ČR
Pro ochranu osobních informací na internetu i kdekoliv jinde je klíčový především sám uživatel. U všech zařízení musíme zajistit dodržování bezpečnostních pravidel, včetně aplikací, přístupových hesel do zařízení, aktuálních antivirových programů a včasného použití opravných balíčků.
Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client, Microsoft
Kromě obezřetnosti, která spočívá především ve znalosti nejčastějších typů útoků a používání silných hesel, je to pak využití nejnovějších verzí produktů. U všeho platí pravidlo pravidelně aktualizovat a nepoužívat nelegální software.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist