V současné době je v České republice běžnou praxí připojovat k domu nákladná a technicky náročná zařízení, která mají snížit závislost objektu na dodávkách energie. Teplo, které z domu uniká, přitom zůstává často stranou zájmu stavebníka i projektanta. Mnohem účinnější, levnější, úspornější, a tedy i mnohem ekologičtější je cesta opačná - co nejvíce snížit množství tepla, které je třeba do domu dodávat.
Z pasivního domu uteče tak málo tepla, že není třeba běžného systému vytápění. Energií, kterou stavba získá ze slunečního záření, obyvatel a elektrických spotřebičů, po většinu roku pohodlně vytopí celý interiér.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



