Zní to možná jako z učebnice fyziky, ale jde o obchodní souboj mezi firmou Terinvest s.r.o. a společností ABF a.s.

Před 19 roky se v Praze uskutečnila první elektrotechnická výstava Ampér. Začátek byl skromný a já dodnes pamatuji, že to byla jediná výstava na šikmé ploše, kterou jsem kdy viděl. Konala se v Kongresovém centru na Vyšehradě, kde má hlavní sál nakloněnou podlahu. Z Ampéru se ale díky zájmu vystavovatelů a především návštěvníků stala velká a významná událost české elektrotechniky. Výstava vyrostla doslova na zelené louce. Výstavní areál PVA v pražských Letňanech, kam se akce přestěhovala, ještě dnes připomíná spíš cirkusové městečko než renomované výstaviště. Rozmoklý trávník na místo parkoviště ani mizerná úroveň toalet však nezabránily výstavě v růstu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se