Zní to možná jako z učebnice fyziky, ale jde o obchodní souboj mezi firmou Terinvest s.r.o. a společností ABF a.s.
Před 19 roky se v Praze uskutečnila první elektrotechnická výstava Ampér. Začátek byl skromný a já dodnes pamatuji, že to byla jediná výstava na šikmé ploše, kterou jsem kdy viděl. Konala se v Kongresovém centru na Vyšehradě, kde má hlavní sál nakloněnou podlahu. Z Ampéru se ale díky zájmu vystavovatelů a především návštěvníků stala velká a významná událost české elektrotechniky. Výstava vyrostla doslova na zelené louce. Výstavní areál PVA v pražských Letňanech, kam se akce přestěhovala, ještě dnes připomíná spíš cirkusové městečko než renomované výstaviště. Rozmoklý trávník na místo parkoviště ani mizerná úroveň toalet však nezabránily výstavě v růstu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



