"Pokud zůstanu v čele BP, společnost se v USA nikam nepohne." Těmito slovy oznamoval loni v červenci svůj odchod z britského ropného gigantu jeho tehdejší šéf Tony Hayward. Zatímco ropnému gigantu se ale ani rok po výbuchu ropné plošiny Deepwater Horizon v Mexickém zálivu nepodařilo vystoupit ze stínu ekologické havárie, Hayward se podle názorů odborníků dostává zpět na výsluní.
Když Hayward loni v červenci oznámil, že v BP po třicetiletém působení končí, nikoho tím nepřekvapil. Hayward, který v roce 2007 nahradil ve funkci šéfa BP lorda Browna, na nějž soustavně útočil kvůli špatným bezpečnostním standardům ve firmě, získal po ropné havárii nálepku nejvíce nenáviděného manažera v USA.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




