Španělská vláda včera prodala desetileté a třináctileté státní dluhopisy v celkové hodnotě 3,4 miliardy eur. Země musí do konce dubna splatit dluhy ve výši 15,5 miliardy eur. Aby Madrid splnil své závazky, bude muset v nejbližších týdnech španělské ministerstvo financí emitovat další bondy.

Výnos španělských obligací se oproti březnové aukci zvýšil z 5,162 na 5,472 procenta. Byl o ně ale poměrně slušný zájem. Poptávka po desetiletých španělských obligacích 2,1krát převýšila nabídku. V březnu se přitom rovnala 1,8násobku. U třináctiletých obligací převýšila poptávka nabídku dokonce 2,3krát.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se