Polští odboráři zase jednou prokázali svoji pověstnou sílu a vliv. Protestujícím zaměstnancům firmy JSW, největšího producenta koksovatelného uhlí v EU, se podařilo zřejmě oddálit vstup firmy na burzu a zároveň neoficiálně odstartovat kampaň před podzimními parlamentními volbami.

Do sporu se prostřednictvím stávky horníků dostali dosavadní koaliční partneři, když vicepremiér a šéf Polské lidové strany Waldemar Pawlak před novináři zpochybnil datum 30. června, které ministr pokladu Aleksander Grad z koaliční Občanské platformy stanovil jako datum primární emise akcií na polské burze. Za hornictví odpovídá ministerstvo hospodářství, ale privatizaci připravuje ministerstvo pokladu, které bylo Pawlakovým vyjádřením zaskočeno.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se