Vybudování libeňské O2 Areny přijde její majitele - sportovní svazy v čele s ČSTV - na víc než 23 miliard korun. Řekl to místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek na včerejším zasedání Českého olympijského výboru. Náklady na arénu vedení Sazky odhadovalo vždy pod deset miliard korun.

Celkové náklady se podle Ječmínka pohybují mezi 23 a 25 miliardami korun. Suma je součtem čtyř položek - leasingu, který sportovní svazy za arénu platí své společnosti Bestsport, úvěru, který si na služby spojené s financováním arény vzaly od Sazky, poplatku za služby Penta Finance (ta pomáhala s emisí dluhopisů Sazky), a konečně leasingu bezpečnostních technologií od agentury G4S. Celou sumu musí sportovní svazy zaplatit do roku 2021. ,,Tvrzení Romana Ječmínka jsou samozřejmě nesmyslná, matematika je jen jedna. Pouze mě mrzí, že doktorJečmínek, který se jako místopředseda představenstva Sazky výstavby arény aktivně zúčastnil a podporoval ji, na své výpočty neupozornil dříve," komentoval Ječmínkovo vystoupení šéf Sazky Aleš Hušák. Jeho mluvčí Jan Tuna uvedl, že celkové náklady na stavbu nyní vyčíslit nejdou.

Zbývá vám ještě 30 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se